Birkenforsikring
 Facebook TwitterNettstedskart
SøkeIcon
Artikkel bilde

Lokalhelt Toril Eng går for 15. gang

Av ungdomsreporter

Toril tilhører Åmots lokale Birkenhelter. Hun både sykler og går på ski og får som regel en plassering langt oppe på listene i sin klasse. I år går hun for 15. gang, og har ikke tenkt å gi seg. – Jeg blir nok pensjonist før jeg gir meg sier, Toril.

Toril gikk rennet første gang i en alder av 35 år. Hun har deltatt 14 ganger og har 12 merker. 2 ganger han hun brutt på grunn av vær og føreforhold. Ett år var det f. eks helt umulig å fortsette på grunn av kladding.  

 

Trener gjør Toril titt og ofte. Om vinteren går det i ski og om sommeren er det sykkel. I god gammel birkebeinertradisjon sier Toril at formen ikke er helt på topp og at hun derfor gruer seg litt. Kjenner vi henne rett kommer hun nok i mål i god form og med god tid.  

 

Veteranen sier at hun overhodet ikke er utstyrsnarkoman. Hun har det hun trenger og kjøper ikke så ofte utstyr. Heller ikke på smøring blir det brukt astronomiske løp. Smøring sørger hun stort sett også for sjøl, sier den nøkterne idrettsjenta.



| More
Generalsponsor
Hovedsamarbeidspartnere

Annonse