Birkenforsikring
 Facebook TwitterNettstedskart
SøkeIcon
Artikkel bilde

Sveitsisk seier i spurtdrama

Av ungdomsreporter

Det ble sveitsisk seier i eliteklassen for menn under årets Birkebeinerritt. Andreas Kugler så ut til å være hektet av bare noen hundre meter før mål, men i den siste bakken hadde han nok krutt i beina til å kjøre inn hjemmehåpet Lars Ragnar Manengen.

Det var nemlig Lillehammers Manengen som så ut til å trekke det lengste strået i utforkjøringene ned mot stadion. Mannengen hadde fire-fem sekunders ledelse på sveitsiske Kugler, da de svingte inn på stadionområdet. Men i den siste stigningen kom melkesyra, og Andreas Kugler kunne kontrollere inn de siste meterne inn mot mål.

 

Bittert for Manengen, som altså så ut til å ha det hele i sin hule hånd.

 

Kugler var svært fornøyd med teamet sitt, Merida Multiwan Teamet, som hadde jobbet hardt for å holde sammen. En periode måtte laget vente på en av lagkameratene for å holde laget sammen, noe som viste seg å være et lurt trekk.

 

Kugler syntes turen hadde vært hard og han måtte slite skikkelig for seieren.   

 

Målet var å vinne rittet, noe som altså slo til. I morgen bærer det hjem til Sveits for nye utfordringer.  

 

Gratulerer Sveits!    

 

Se intervjuet  med årets vinner, Andreas Kugler:



| More
Generalsponsor
Hovedsamarbeidspartnere

Annonse